Dieta

Jednym z Twoich celów podczas wyjazdu kondycyjno – odchudzającego  OneWay jest oczyszczenie organizmu i wysmuklenie sylwetki. Dlatego bardzo ważna w OneWay jest dieta.  Nad skomponowaniem jej składników od strony zapotrzebowania Twojego organizmu i oczyszczenia w OneWay czuwa doświadczony dietetyk, a o smaki dba sous chef warszawskiej restauracji.

Zaproponowana przez nas dieta prawdopodobnie całkowicie odbiega od Twojego codziennego sposobu żywienia. Jest to zbilansowana dieta wegetariańska, bezglutenowa, bogata w lokalne, nieprzetworzone produkty, sprzyjająca odejściu od zwyczajowego sposobu żywienia i zbliżeniu się, w maksymalnym stopniu, do natury. Dostarczy wysokich dawek witamin i składników odżywczych, niezbędnych do regeneracji i przywrócenia naturalnych procesów w organizmie.

Dzięki wysokiej zawartości błonnika taki sposób żywienia będzie poprawiał perystaltykę jelit. Posiłki będą trawione dokładniej, a jelita zostaną oczyszczone z zalegającej treści. Spowoduje to dodatkową utratę kilogramów. Błonnik umożliwi także wydalanie z organizmu niektórych metabolitów i metali ciężkich, w związku z czym będzie intensyfikował naturalną detoksykację organizmu.

Diety „detoks” to frazes. Ludzki organizm wypracował w trakcie ewolucji, wyszukane mechanizmy wydalania niebezpiecznych substancji, w związku z czym możemy jedynie poszukiwać produktów wzmagających te procesy, na przykład wspomnianego wcześniej błonnika. Udowodnione działanie, przez naturalną eliminację metali ciężkich z organizmu, mają także kolendra, kwas jabłkowy (znajdujący się winogronach, jabłkach, borówkach), kwas cytrynowy (w owocach cytrusowych), kwas bursztynowy (w jabłkach i jagodach), pektyny cytrusowe (w skórce i miąższu owoców cytrusowych) i chlorella (rodzaj alg, dodawany do koktajli). Wszystkie te produkty występują w znacznych ilościach w naszym jadłospisie.

Wysoka zawartość owoców i warzyw zapewni wysokie spożycie witamin antyoksydacyjnych, czyli witamin A, C, E i bioflawonoidów, co pozytywnie wpłynie na obronę organizmu przed wolnymi rodnikami i zmniejszy ryzyko zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych, takich jak miażdżyca, nowotwory, cukrzyca czy choroby neurodegeneracyjne u osób starszych jak choroba Parkinsona czy Alzheimera.

Wyeliminowanie z diety glutenu, który w obecnych czasach często jest białkiem nietolerowanym, ma na celu poprawienie samopoczucia, funkcjonowania jelit, tym samym polepszenie wyglądu brzucha, zwiększenie kontroli głodu i sytości czy zmniejszenie obrzęków. Dieta dostarczy różnorodnych zbóż, więc w żaden sposób nie będzie niedoborowa, a w przypadku niektórych, a może nawet większości, ta eliminacja przyniesie dodatkowe korzyści zdrowotne.

Brzmi jak spore wyzwanie? Nowe początki i znalezienie motywacji do zmiany naszej codzienności bywają trudne. Takie odseparowanie od tradycyjnego jedzenia, w połączeniu z aktywnością i odpoczynkiem dla umysłu spowoduje pierwsze zmiany wyglądu i wagi, które ułatwią późniejsze wdrożenie zdrowego stylu życia na co dzień.  Jesteśmy przekonani, że to zadziała.

Pamiętaj, że nad skomponowaniem składników od strony zapotrzebowania Twojego organizmu w OneWay dba doświadczony dietetyk.

Twoje posiłki nie będą duże, dlatego dla nas ważne jest, żeby były bardzo smaczne. Żeby ten cel był osiągnięty jest z nami podczas całego wyjazdu kondycyjno – odchudzającego sous chef świetnej warszawskiej restauracji.

AKTYWNOŚĆ

MASAŻ

MIEJSCE