FAQ

 1. Jak wygląda typowy dzień OneWayOriginal i OneWaySoft?

Typowy dzień w ONEWAY zaczyna się wcześnie rano rozgrzewką przygotowującą na cały dzień wysiłku. Po śniadaniu wyruszamy na kilkugodzinny marsz podczas którego przewidziane są dwa przystanki – na przekąskę oraz na lunch. Przewodnicy przez cały czas motywują Uczestników do utrzymania tempa, dbają o dobre samopoczucie i wspierają, osoby idące wolniej.

 • W przypadku OneWayOriginal jest to bardzo intensywny i kilkugodzinny marsz oraz długi dystans, podczas którego szybkie tempo wędrówki jest utrzymywane przez cały czas.
 • W przypadku OneWaySoft tempo jest umiarkowane i dostosowane do tempa uczestników a dystans zdecydowanie krótszy, zaś czas przewidziany na odpoczynek podczas wędrówki jest znacznie dłuższy.

Po powrocie na Uczestników czeka pełen witamin koktajl oraz instruktor jogi, którego zadaniem jest regeneracja ciała i wprowadzenie Uczestników w głęboki relaks po górskim wysiłku. Każdy z Uczestników dzień kończy masażem, wykonywanym przez najlepszych specjalistów.

Specjalnie skomponowane pod kątem wartości odżywczych, jak również smaku i wyglądu posiłki przygotowuje nam codziennie sous chef jednej z najlepszych restauracji w Warszawie.

 1. Co odróżnia wyjazd OneWayOriginal od OneWaySoft?

Tym co różni wyjazd OneWayOriginal od OneWaySoft jest intensywność i tempo treningów oraz długość tras codziennych wędrówek. 

 • W przypadku OneWayOriginal jest to bardzo intensywny i kilkugodzinny marsz oraz długi dystans, podczas którego szybkie tempo wędrówki jest utrzymywane przez cały czas.
 • W przypadku OneWaySoft tempo jest umiarkowane i dostosowane do tempa uczestników a dystans zdecydowanie krótszy, zaś czas przewidziany na odpoczynek podczas wędrówki jest dłuższy.
 1. Jaka aktywność sportowa przewidziana jest na wyjazdach ONEWAY?

Każdy dzień, bez względu na wybrany rodzaj programu ONEWAY, zaczyna się treningiem  – rozgrzewką prowadzoną przez instruktora fitness

Głównym punktem aktywności, na którym oparte są nasze wyjazdy są wędrówki górskie, których stopień trudności, tempo oraz dystans różnią się w zależności od Programu ONEWAY. Podczas wędrówki towarzyszą nam profesjonalni przewodnicy górscy, którzy wybierają trasy, dostosowują je do poziomu Programu ONEWAY a co najważniejsze przez cały czas motywują Uczestników do utrzymania tempa, dbają o dobre samopoczucie i wspierają, osoby idące wolniej.

Bez względu na wybrany rodzaj wyjazdu ONEWAY, każdego dnia w planie są także zajęcia jogi odbywające się po powrocie z wędrówki, prowadzone przez doświadczonego instruktora jogi.  Jego zadaniem jest regeneracja ciała i wprowadzenie Uczestników w głęboki relaks po górskim wysiłku. Każdy z Uczestników dzień kończy masażem.

 1. Czy rzeczywiście masaże odbywają się codziennie i są wliczone w cenę?

Tak, codzienny masaż jest nieodłącznym elementem naszego specjalnie przygotowanego, unikalnego programu i jest wliczony w cenę wyjazdu ONEWAY.

Jest on istotny dlatego, że który nie tylko przygotowuje ciało na kolejny dzień wysiłku, lecz również wprowadza w głęboki stan relaksu. Masaże prowadzą doświadczeni fizjoterapeuci, dla których dbałość o nasze ciało to priorytet.

 1. Na jakie efekty mogę liczyć wybierając OneWayOriginal lub OneWaySoft?

Podczas wyjazdów nasi uczestnicy:

 • Pokonują swoje ograniczenia i wracają szczęśliwi i pełni satysfakcji
 • Gubią kilogramy
 • Gubią centymetry w obwodach
 • Zmieniają nawyki żywieniowe ucząc się nowych przepisów i zasad komponowania posiłków
 • Oczyszczają z toksyn nie tylko organizmy, ale też głowy
 • Zyskują endorfiny, dystans, inspiracje i energię na miesiące po powrocie do domu oraz wyjątkowe wspomnienia i doświadczenia.
 1. Co mam zapewnione w ramach oferty?

Wyjazdy ONEWAY przygotowane są tak, aby nasi Uczestnicy nie musieli myśleć o niczym, nie musieli nic organizować, niczym się martwić. W ramach naszej oferty Uczestnicy mają zapewnione:

 • Noclegi w luksusowej willi oddalonej od cywilizacji, wyposażonej w saunę, jacuzzi, basen, salon z kominkiem
 • Kameralność
 • 5 posiłków dziennie, przygotowanych i serwowanych przez sous chefa jednej z najlepszych warszawskich restauracji.
 • Codzienne wyprawy w góry w towarzystwie profesjonalnych przewodników górskich
 • Codzienne poranne ćwiczenia z energetycznym instruktorem fitness
 • Codzienną wieczorną jogę i relaks
 • Codzienne, godzinne masaże, które są niezwykłym doznaniem i przygotowują ciało na kolejny dzień pełen wysiłku
 • Codzienne pranie i suszenie odzieży
 • Pełną obsługę naszego doświadczonego personelu podczas pobytu, który dba o to, aby wszystko było odpowiednio zorganizowane, ogień w kominku rozpalony zanim Uczestnicy wrócą z wędrówki i aby wszyscy czuli się prawdziwie zaopiekowani.
 1. Czy przy tak dużym wysiłku fizycznym dieta wegetariańska jest wystarczające?

O naszą dietę dba specjalista – dietetyczka z wieloletnim doświadczeniem. Posiłki są skomponowane w taki sposób, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i energetycznych.

Przez pierwsze dni możecie odczuwać lekki niedosyt, jednak organizm szybko przyzwyczaja się do regularnych aczkolwiek niedużych i bezmięsnych posiłków. Wprowadzamy do naszej kuchni sezonowe warzywa i lokalne produkty. Ewentualne modyfikacje jadłospisu zawsze konsultujemy z naszą dietetyczką. Specjalnie skomponowane pod kątem wartości odżywczych, jak również smaku i wyglądu posiłki przygotowuje nam codziennie sous chef jednej z renomowanych restauracji w Warszawie.

 1. Czy podczas wyjazdów można palić papierosy, korzystać z innych używek?

Celem naszych wyjazdów jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Zdrowa, zbilansowana dieta sprzyja detoksowi jak i zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych dlatego podczas wyjazdów ONEWAY uczestnicy nie piją kawy, czarnej herbaty, ani alkoholu. Nie palą również papierosów. Bez ograniczeń natomiast można pić herbaty ziołowe marki PUKA, które zostały precyzyjnie dobrane do stosowanej przez nas diety. (podlinkować tę stronę )

 1. Czy treningi odbywają się także podczas deszczu?

Poranne i wieczorne treningi w czasie deszczu mogą zostać przeniesione do sali treningowej, która znajduje się w strefie SPA. Deszcz podczas wypraw zdarza się dość często niezależnie od pory roku, dlatego zachęcamy do wybierania odzieży z tkanin szybkoschnących i posiadania kurtki przeciwdeszczowej, którą zawsze możemy mieć schowaną w plecaku, podobnie jak dodatkową parę skarpet.

Wychodzimy z założenia, że podczas treningu nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie!

 1. Czy podczas wyjazdów ONEWAY można korzystać z telefonów komórkowych i innych sprzętów elektronicznych?

Ponieważ jednym z celów naszych wyjazdów jest możliwość spędzenia czasu w ciszy, spokoju z dala od zgiełku i tempa życia, z którym mierzymy się na co dzień podczas wędrówek nie używamy telefonów komórkowych do rozmów. To bardzo przeszkadza pozostałym uczestnikom i spowalnia grupę. W przypadku  istotnej potrzeby skomunikowania się ze światem prosimy o skorzystanie z telefonu jedynie podczas przerw przewidzianych na odpoczynek oddalając się od grypy z zachowaniem dystansu, który pozwoli na taktowne przeprowadzenie rozmowy.

W miejscu zamieszkania nie ma najczęściej zasięgu telefonicznego. Dostępne jest WI-FI. Korzystanie ze sprzętu elektronicznego (telefony, laptopy itp) możliwe w pokojach o ile nie przeszkadza to współlokatorowi.

 1. Czy przewlekła choroba lub alergia mają znaczenie podczas wyjazdów ONEWAY?

Prosimy o zgłaszanie nam wszelkich alergii, chorób i przyjmowanych na stałe leków. Wszystkie zgłoszone przypadki konsultujemy ze specjalistami i jeśli zachodzi konieczność modyfikujemy dietę oraz masaże.

W takich przypadkach przed decyzją o wyjeździe prosimy również o konsultację z własnym lekarzem czy nie widzi przeciwskazań do uczestniczenia w wyjeździe.

 1. Czy konieczne jest zabieranie wszystkiego co znajduje się na „liście rzeczy do zabrania”?

Listę „rzeczy do zabrania” zbudowałyśmy bazując na doświadczeniach osobistych, naszych uczestników oraz rekomendacjach otrzymanych od przewodników i trenerów. Zalecamy, aby zabrać na wyjazd wszystkie przewidziane na niej rzeczy, jako minimum, dbając jednak o wielkość bagażu ze względu na położenie domu (bagaże należy wnieść ok. 100 m. pod górę, przechodząc przez mostek drewniany nad strumykiem). Sądzimy, że nawet jeśli na ten wyjazd konieczne będzie kupienie większości z nich, energia i motywacje jakie zyskacie w trakcie pobytu sprawią, że wykorzystacie ten sprzęt w przyszłości.

Tempo wędrówki po górach spowoduje, że docenicie plecak typu „camel bag” z pojemnikiem na wodę a podczas schodzenia kijki, które będą chroniły was przed upadkiem i odciążały stawy kolanowe.

 1. Czy lepiej spakować się w turystyczny plecak, czy w walizkę?

Tę kwestię pozostawiamy do indywidualnej decyzji. Jednak warto wziąć pod uwagę, iż wejście do domu jest dość strome, wyłożone kamieniami i konieczne jest przejście krótkiej drewnianej kładki. Niektóre osoby mogą mieć problem z niesieniem walizki na kółkach po takim podłożu. W takim przypadku sugerujemy spakowanie rzeczy w plecak.

 1. Jakie akcesoria mam zabrać: suszarkę, ręczniki?

Szczególną wagę przywiązujemy do komfortu naszych Uczestników. Aby zminimalizować Wasze przygotowania przed wyjazdem pomyślałyśmy o wszystkim. Poza rzeczami osobistymi, nie potrzebujecie zabierać nic więcej. Zapewniamy szlafroki, ręczniki (są codziennie zmieniane), suszarki, płatki kosmetyczne, pałeczki kosmetyczne, mydło, szampon. Stawiamy na kosmetyki ekologiczne, bardzo dobrej jakości.

15. Czy podczas pobytu jest możliwość zrobienia prania?

Pierzemy i suszymy Wasze rzeczy codziennie, jeśli będziecie mieli taką potrzebę. Wieczorem wystawiamy kosz na brudną odzież, którą odbieracie upraną i wysuszoną najpóźniej następnego dnia wieczorem.

 1. Czy istnieje możliwość rezerwacji pokoju jednoosobowego?

Zdajemy sobie sprawę, że do pełni komfortu przydałby się jednoosobowy pokój.  Domy, które wybieramy sąt kameralny i nie przewidują większej liczby pokoi. W przypadku uczestnika, dla którego byłoby to niezwykle istotne, jest to oczywiście możliwe po uiszczeniu dodatkowych kosztów, które ustalane są indywidualnie w zależności od wybranego Programu ONEWAY. W celu ustalenia szczegółów prosimy o wcześniejszy kontakt.

17. Jak wygląda standardowy harmonogram dnia podczas ONEWAY?

Na tablicy informacyjnej codziennie znajdziecie rozpiskę menu, plan dnia oraz rozpiskę masaży:  godzin i masażystów.

W widocznym miejscu będzie postawiony kosz na rzeczy, które życzylibyście sobie mieć uprane.

W wolnym czasie możecie korzystać ze strefy SPA – basenu, jacuzzi, sauny.

 

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: info@oneway-bootcamp.pl lub telefoniczny: +48 505 449 049